Історія

Лугнасад – це назва одного з головних кельтських свят. Воно присвячено Лугу – богу світла та сонця, покровителю мистецтв і ремесел. А отже – творчості, танців та радості, яку вони приносять.

«Лугнасад» було засновано 2003 року. Ось головні події нашої історії.

 

Грудень 2003

У Києві пройшов майстер-клас із ірландських танців. Після цієї події ентузіастки Ірина Жураковська та Марія Чорна вирішують продовжувати заняття самостійно.

Травень 2004

Для виступу знадобилося вигадати назву колективу, який зібрали Ірина та Марія. Так народився «Лугнасад».

Літо 2004

«Лугнасад» виступив на фестивалі «Рицарський замок» у Судаку. Це був початок нашої «фестивальної кар'єри».

Літо 2005

Ірина Жураковська вперше побувала в Літній школі (Summer School) Королівського товариства шотландських контрдансів (Royal Scottish Country Dance Society (RSCDS), Scotland), де навчалася в найкращих викладачів шотландських контрдансів (SCD).

Вересень 2005

Після року навчання шотландським бальним танцям (контрдансам) у Європі (Шотландія, Швейцарія, Франція) Ірина Жураковська починає викладати їх у «Лугнасаді». Таким чином, «Лугнасад» стає першим в Україні колективом, що зайнявся SCD за методикою Королівського товариства шотландських контрдансів.

Лютий 2006

Участь у конвенті «Чугункон 2006» під Харковом.

Квітень 2006

Участь у фестивалі середньовічних танців у Львові.

Літо 2006

Виступ на фестивалі «Рицарський замок» у Судаку.

Липень 2006

Перший комерційний виступ «Лугнасаду». Відтоді відбулося чимало таких виступів у Києві та його передмістях, Тернополі, Кременчуці, Карпатах, Харкові.

Жовтень 2006

«Лугнасад» організував перший в Україні міжнародний майстер-клас та бал із шотландських танців (так званий Dancing Weekend). Викладачі – Девід та Евріл Куоррі (David & Avril Quarrie, Швейцарія/Франція). Учасники – танцівники з Києва, Москви, Севастополя. Усі танцівники «Лугнасаду» змогли повчитися безпосередньо в сертифікованих та дуже досвідчених викладачів SCD, не покидаючи свого міста.

Лютий 2007

Поїздка на перший у СНД Московський шотландський бал, що був організований Московською школою шотландських танців (МШШТ). Це була перша настільки масштабна подія на пострадянському просторі, яка зібрала більше 100 танцівників із Москви, Санкт-Петербургу, Ярославля та, звичайно ж, Києва. Учасники «Лугнасаду» познайомилися з багатьма однодумцями й відтоді регулярно відвідують подібні події. Музичний супровід забезпечили наші друзі – фолк-гурт «Рун» (Київ).

Серпень 2007

Ірина Жураковська складає іспити в Сент-Ендрюсі та отримує викладацький сертифікат із шотландських танців. Тепер вона – визнаний шотландцями викладач , отже, заняття в «Лугнасаді» проходять за автентичною шотландською методикою.

Вересень 2007

Участь у Шотландському балу в Санкт-Петербурзі.

Жовтень 2007

Участь у майстер-класі з шотландських танців у Львові (викладач Етні Ноакс, Великобританія), у тому числі показові виступи демо-гурту «Лугнасаду», відеозаписи яких набули популярності у світі.

Квітень 2008

«Лугнасад» вдруге організував міжнародний майстер-клас із шотландських танців, на цей раз для більш досвідчених танцюристів (advanced). Викладачі – Кен Мартл'ю (Ken Martlew), Джим Кук (Jim Cook), музиканти - Кен Мартл'ю та Барбара Меннінг (Barbara Menning). Подія зібрала близько 40 учасників із різних міст України, Росії, Угорщини, Німеччини, Великобританії. Завдяки врахуванню всіх помилок минулого організація була на найвищому рівні. Усі учасники залишилися задоволеними як самим майстер-класом, так і поїздкою до України.

Вересень 2008

Участь у майстер-класі з шотландських танців у Москві. Викладачі – Малколм Браун (Malcolm Brown) та Айрін Беннетт (Irene Bennett), очільник RSCDS.

Травень 2009

Участь в історико-патріотичному фестивалі «Хрест і Меч», присвяченому Дню Києва.

Липень 2009

Участь у фестивалі «Трипільське коло 2009. Земля», який став першим, але не останнім із цієї серії еко-культурних фестивалів.

Серпень 2009

Поїздка «Лугнасаду» на навчання до Літньої школи (Summer School, St Andrews, Scotland) уже в ширшому складі танцівників і викладачів. Тиждень навчання SCD, а також highland dancing у найкращих викладачів (зокрема, David Hall, Peter Clark, Fred DeMarse) та в компанії найкращих танцівників з усього світу. Крім того, після двотижневого навчання Ірина Жураковська складає іспити та отримує повний викладацький сертифікат із шотландських танців (Full Teaching Certificate).

Листопад 2009

Черговий міжнародний майстер-клас із шотландських танців, який було організовано «Лугнасадом», включав не лише контрданси (SCD), а й хайланд (highland dancing, HD). Аудиторія – як початківці, так і досвідчені танцівники. Хайланду навчала танцівниця та викладач московської школи Dan Runah Надія Краснушкіна, контрданси викладала Ірина Жураковська. У рамках майстер-класу було проведено танцювальний вечір (social dancing) із музичним супроводом фолк-гурту «Рун».

Червень 2010

«Лугнасад» став першою в Україні афілійованою групою RSCDS, у складі якої є сертифікований викладач та досвідчені танцівники, котрі пройшли навчання в Шотландії.

Липень 2010

Участь у фестивалі «Трипільське коло 2010. Вогонь». У кожному з двох майстер-класів «Лугнасаду» з SCD та HD, що були проведені в рамках фестивалю, взяли участь більш ніж 50 відвідувачів.

Серпень 2010

Перший офіційний виступ «Лугнасаду» на змаганнях World Irish Dance Association (WIDA), на Третьому відкритому феші в Одесі (3rd Odessa Open Feis). Він став дуже успішним: було завойовано 2 золоті, 1 срібну та 1 бронзову медалі з різних танців у категоріях Beginner та Primary, а також золотий кубок у категорії Beginner Premiership.

Липень 2011

Викладач хайланду (точніше, Highland Dancing & National Dancing) Анастасія Гаврилюк узяла участь у першому в СНД майстер-класі з HD Рони Лоренс (Rhona Lawrence, SOBHD) у Москві, що був організований школою Shady Glen. У рамках майстер-класу вона також успішно склала іспити з HD та ND (Scottish Lilt) (обидва - категорія Bronze).

Участь у фестивалі «Трипільське коло 2011. Повітря». У майстер-класі «Лугнасаду» з SCD знову брало участь більше 50 осіб - не зважаючи на дуже несприятливі погодні умови (це швидше був рік поєднаних стихій Земля & Вода!).

Наталія Самрук пройшла навчання в освітньому центрі «Академія фітнесу» (м. Київ) за напрямками «Навички інструктора групових програм» та «Інструктор танцювальної аеробіки» і в новому сезоні почала викладати в «Лугнасаді» Irish Fitness - аеробіку з елементами ірландських танців.

Жовтень 2011

3-й Київський міжнародний SCD майстер-клас, організований «Лугнасадом». Викладач - один із найвідоміших у світі - Ерік Фінлі (Eric Finley), аудиторія - крім учасників «Лугнасаду», також інші кияни, а також гості з Росії (Москви та інших міст).

Червень 2012

Участь у фестивалі «Трипільське коло 2012. Парад стихій». «Лугнасад» традиційно дав майстер-клас із SCD, із показовими виступами.

Липень 2012

Викладач шотландських кантрі-танців (SCD) Анастасія Гаврилюк пройшла курс Teaching Certificate, Units 2&3 (Tutor - Pat Houghton, Scotland) у St Andrews Summer School (Шотландія) та успішно склала іспити з танцювального мистецтва та викладання на викладацький сертифікат SCD (Teaching Certificate Part 1).

Червень 2013

Участь у фестивалі «Трипільське коло 2013. Вода» з майстер-класами та виступами з шотландських (SCD) та ірландських танців.

Травень 2014

«Лугнасад» відзначив свій перший офіційний ювілей. З нагоди десятиріччя було проведено танцювальний вік-енд, у межах якого пройшли майстер-класи з SCD від Ірини Жураковської, а також відбувся бал-соушл. У святковому соушалі взяли участь «лугнасадівці» як нинішні, так і ті, котрі займалися в минулому, а також багато друзів танцювального колективу.

Липень-серпень 2014

Анастасія Гаврилюк пройшла курс Teaching Certificate, Unit 5 (Tutor - Wendy Jaeger, New Zeland) у St Andrews Summer School (Шотландія) та успішно склала іспит на сертифікат викладача SCD (Teaching Certificate Part 2). Таким чином, тепер у «Лугнасаді» – єдиний в Україні сертифікований RSCDS викладач шотландських бальних танців (контрдансів), не враховуючи засновницю Школи, яка нині живе за кордоном.

 

Детальніше про актуальні події в житті «Лугнасаду» читайте в розділі «Новини», а також на нашому форумі та на сторінці у фейсбук.